Marzenia – czy jesteś wystarczająco odważny?

Marzenia są ważne. Nigdy nie powinieneś z nich rezygnować, ani o nich zapomnieć.

Marzenia się spełniają, ale pod jednym koniecznym warunkiem: poza wyobrażeniami i wizualizacjami musisz wziąć się do pracy. Bez podjęcia działań marzenia same do nas nie przyjdą. Tak jest i już.

Jeżeli przeszukujesz internet w celu wyszukania złotego środka, który umożliwi dalekie podróże, pracę zgodną z Twoimi zainteresowaniami czy pasjami, zbudowanie domu z basenem czy luksus robienia w życiu tylko tego, co przynosi Ci radość i przyjemność, to mam dla Ciebie informację, która niektórych pewnie zmartwi. Musisz zacząć działać. Zwyczajnie nie da się inaczej.

I tutaj pojawia się kwestia, która moim zdaniem jest największą barierą: lęk przed porażką. Musisz pokonać swoje lęki i obawy. Powinieneś przemyśleć w jaki sposób działać, nawet spisać to sobie w formie punktów, stworzyć plan i mieć go ciągle pod ręką, żeby łatwo do niego dotrzeć w chwilach zwątpienia i dalej działać.

 

marzenia

 

Strach przed niepowodzeniem jest normalny. To raczej brak strachu potrafi być zdecydowanie bardziej niebezpieczny, ponieważ może prowadzić do podjęcia zbytniego ryzyka, bez planu wyjścia awaryjnego z trudnej sytuacji. Strach był, jest i będzie, a Ty musisz się z nim oswoić, nauczyć się z nim żyć, a może nawet zaprzyjaźnić. Po prostu jest z nami, czasem się przypomni, czasem się ukryje, a im mniej będziesz go karmić swoimi myślami o niepowodzeniu, tym będzie mniej uciążliwy.

Dlaczego musisz działać i pokonać lęk? Dlatego, że nie ma innej drogi. Jeżeli wypiszesz sobie plusy dążenia do realizacji marzeń, wyobrazisz sobie jak może wyglądać Twoje nowe życie w porównaniu do tego, które wiedziesz aktualnie i często nie jesteś z niego zadowolony, a czasem wręcz męczy Cię takie życie, to łatwiej będzie się przekonać do podjęcia wyzwania.

Czas jest tym kapitałem, którego nie da się powiększyć. Możesz mieć więcej pieniędzy, ale każdy z nas ma do dyspozycji tylko 24 godziny na dobę i ten czas musimy jak najlepiej wykorzystać. To gdzie jesteś dzisiaj jest efektem działań, które podjąłeś do tej pory, to gdzie będziesz za tydzień, miesiąc czy rok będzie rezultatem działań jakie podejmiesz tu i teraz. Pewnie znasz słynne hasło 50 Centa ‚Get Rich Or Die Tryin’. Zmieńmy je na Make Your Dreams Come True Or Die Tryin’.

 

marzenia

 

Najbardziej obawiamy się zdania otoczenia: rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, itd. Ale to jest Twoje życie, to są Twoje decyzje i wybory i jeżeli chcesz zmienić coś na lepsze, nikt nie załatwi tego za Ciebie. Ani rodzina, ani znajomi. Inne słynne hasło ‘There Will Always Be Haters’. Tak, zawsze znajdą się tacy, którzy skrytykują Cię lub uznają Twoje dążenia za fantasmagorie. Wiesz co? Najczęściej usłyszysz takie opinie od tych, którzy obawiają się, że uda Ci się  i co wtedy? Sam sobie odpowiedz. 🙂

Kiedy zakładałem pierwszą firmę obawiałem się, jasne. Bardzo się obawiałem, ponieważ wszystko było nowe i nieznane. Kiedy rozpoczynałem drugą działalność … znowu się obawiałem, bo co prawda znałem już ogólne zasady prowadzenia biznesu i zgromadziłem wiele doświadczeń, ale wkraczałem w inny obszar rynkowy i musiałem uczyć się wielu rzeczy od nowa. Kiedy rozpoczynałem trzecią działalność … znowu się bałem. Znowu inny przedmiot biznesu, nowe pytania i wątpliwości. Za każdym razem obawy nie spełniły się, negatywne scenariusze, które gdzieś tam w zakamarkach umysłu powstawały, pozostały tylko tam i nie pojawiły się faktycznie. Dlatego zrób plan, zmotywuj się do działania i bądź pewny, że Ci się uda. 🙂

 

 

0 komentarzy… add one

Napisz komentarz

Wolność finansowa? Proszę zapisz się!

autoresponder system powered by FreshMail