Jak uzyskać Kindergeld?

jak uzyskać kindergeld

UPDATE: JUŻ DOSTĘPNY! 

PIERWSZY I JEDYNY W POLSCE PRAKTYCZNY PORADNIK JAK POSTĘPOWAĆ, KROK PO KROKU, ŻEBY UZYSKAĆ WYPŁATĘ KINDERGELD. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej!

Okazuje się, że temat jak uzyskać Kindergeld jest niezwykle popularny wśród czytelników mojego bloga. To z pewnością numer 1 spośród wszystkich dotychczasowych wpisów. Tematyka jest niezwykle obszerna, obejmuje mnóstwo zagadnień i wątków, a przede wszystkim rodzi niezliczoną liczbę pytań.

Otrzymałem od Was mnóstwo zapytań, próśb i komentarzy. Za wszystkie dziękuję i zachęcam do dalszej dyskusji odnośnie tego jak uzyskać Kindergeld. Wiele osób czeka już naprawdę bardzo długo i niektórzy są wręcz zdesperowani. Trudno się temu dziwić skoro np. Agnieszka z Zielonej Góry – przy okazji serdecznie pozdrawiam 🙂 – czeka już blisko 2 lata. Tak, można czekać aż tak długo. W tym przypadku do wypłaty u Agnieszki pozostaje … ponad 20 tysięcy euro. I nie chodzi tylko o to, że uzbierała się tak poważna kwota, ale sytuacja rodzinna sprawia, iż pieniądze są jej naprawdę potrzebne na utrzymanie licznej rodziny.

Takich przypadków jest bardzo dużo. Staram się na bieżąco odpowiadać i pomagać na tyle, na ile tylko potrafię, ale niestety nie mogę przyjąć propozycji prowadzenia spraw ubiegania się o Kindergeld, nawet jeśli oferujecie za to duże pieniądze. Nie mam na tyle czasu, a zawodowo zajmuję się wieloma rzeczami, które praktycznie pochłaniają cały mój dzień pracy. Jeżeli masz tylko pytanie lub prośba o poradę, to chętnie pomogę, ale otrzymuję też zapytania składające się z kilkunastu-kilkudziesięciu pytań i nie jestem w stanie każdemu wyczerpująco odpowiedź na każdy detal. 

 

jak uzyskać kindergeld

 

Jedna z osób, które do mnie napisały zaproponowała żebym stworzył rodzaj poradnika, który będzie odpowiadał na znakomitą większość pytań dotyczących tego jak uzyskać Kindergeld. Początkowo miałem wątpliwości, ponieważ napisanie takiego ebooka, to praktycznie to samo, co napisanie kilkunastu artykułów na blogu. Chciałbym, aby blog był „żywy” i żeby pojawiały się na nim wciąż nowe wpisy na różne tematy, a nie mam czasu na pisanie artykułów i książki jednocześnie. Ostatecznie uznałem jednak, że rosnąca z dnia na dzień liczba zapytań to argument „za”.

Lektura tego ebooka powinna spokojnie odpowiedzieć na ponad 90% pytań, jakie zwykle zadajecie kontaktując się ze mną w sprawie postępowania, mającego na celu uzyskanie Kindergeld. Te pozostałe kilka procent to kwestie wyjątkowo zawiłe, przypadki bardzo skomplikowane, których scenariusz pisze nasze życie, nie zawsze łatwe i proste. Na część z nich ebook z pewnością odpowie i pomoże przyśpieszyć otrzymanie wypłaty. 

Nie jestem w stanie przewidzieć wszystkich możliwych przypadków, ale wiele pytań się powtarza i z łatwością można odczytać jakiego typu problemy z otrzymaniem Kindergeld nurtują czytelników mojego bloga. Na jakiś czas wstrzymałem się z pisaniem nowych artykułów na blogu i cały ten czas poświęciłem na przygotowanie ebooka, który dosłownie za kilka dni będzie gotowy.

Ebook dotyczący tego jak uzyskać Kindergeld, powstał głównie na bazie moich własnych doświadczeń w staraniach o wypłatę tego świadczenia. Jednocześnie skonsultowałem się z wieloma osobami, które albo znają tematykę Kindergeld, ponieważ starali się i otrzymali wypłatę pieniędzy, albo zajmują się tym tematem zawodowo, np. prawnicy świadczący usługi w tym zakresie. Do tego wszystkiego przestudiowałem wiele artykułów poświęconych tematyce Kindergeld i łącząc wszystkie doświadczenia oraz zgromadzoną wiedzę powstał mój pierwszy ebook.

Czego dowiesz się za drobne pieniądze i jak zaoszczędzisz grube tysiące złotych, kupując ebook o tym jak uzyskać Kindergeld?

Poradnik poprowadzi Cię „za rękę” i krok po kroku wskaże, co należy zrobić, żeby ostatecznie uzyskać wypłatę Kindergeld. Co konkretnie znajdziesz w moim poradniku? Dowiesz się z niego m.in:

1/ co to w ogóle jest Kindergeld?

2/ dlaczego pieniądze z Kindergeld należą Ci się i nigdy nie powinieneś z nich rezygnować?

3/ kto podejmuje decyzję o przyznaniu Kindergeld?

4/ jakie kwoty w skali miesiąca Ci przysługują?

5/ komu przysługuje i kto może się ubiegać o Kindergeld?

6/ jakie warunki muszą spełniać dzieci, żeby otrzymać na nie Kindergeld?

7/ czy Kindergeld przysługuje na dzieci mieszkające w Polsce?

8/ jakie dokumenty są wymagane w celu złożenia wniosku o Kindergeld?

9/ czy Kindergeld należy się pracownikom oddelegowanym do pracy w Niemczech?

10/ czy o Kindergeld może ubiegać się osoba prowadząca w Niemczech działalność gospodarczą?

11/ jak skompletować dokumentację potrzebną do złożenia wniosku?

12/ co robić po złożeniu dokumentów i wniosku o Kindergeld?

13/ czy warto korzystać z pomocy firm pośredniczących w uzyskaniu Kindergeld?

14/ co oznacza numer Kindergeld i o czym decyduje?

15/ jakie są terminy wypłat Kindergeld w 2016r?

16/ czy warto dzwonić na infolinię Kindergeld?

17/ czy warto występować na drogę sporów prawnych z Familienkasse?

18/ czy opłaca się cierpliwie czekać?

Ponadto otrzymasz jako załączniki druki podstawowych dokumentów, których wypełnienie i dołączenie do wniosku jest koniecznym warunkiem uzyskania wypłaty świadczenia.

Do końca marca 2016r. ebook można zakupić w promocyjnej cenie 49,99 zł. Czy warto wydać 11 euro i zyskać tysiące? Czy warto zapłacić 11 euro i dowiedzieć się, jak nie zapłacić tysięcy złotych firmom pośredniczącym? Decyzja należy do Ciebie.

UPDATE: JUŻ DOSTĘPNY! 

PIERWSZY I JEDYNY W POLSCE PRAKTYCZNY PORADNIK JAK POSTĘPOWAĆ, KROK PO KROKU, ŻEBY UZYSKAĆ WYPŁATĘ KINDERGELD. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej!

 

 

0 komentarzy… add one

Napisz komentarz

Wolność finansowa? Proszę zapisz się!

autoresponder system powered by FreshMail